Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

16. 2. 2024

Tvář ruské opozice Alexej Navalnyj je po smrti. Bylo mu 47 let. Jeho úmrtí v pátek 16. února potvrdilo vedení trestanecké kolonie na Sibiři. Tam ruské úřady umístili Navalného loni v prosinci, ve vězení byl od roku 2021. Zatčen byl přímo v Moskvě, kam se vrátil z Německa, kde se léčil z otravy novičokem. Soudy mu uložily několik trestů, mimo jiné 19 let za extremismus.

Zprávu o smrti Alexeje Navalného zveřejnila česká média krátce po poledni, a přestože se dalo čekat, že se to dřív nebo později stane, přišla zpráva jako blesk z čistého nebe. Navalnyj je po smrti. Měsíc před prezidentskými volbami v Rusku. Podle vězeňské služby se politikovi udělalo špatně při procházce a ztratil vědomí, lékaři ho už nedokázali oživit. Mezinárodní společenství zní jednomyslně: vinu nese Kreml a Vladimir Putin. „Můj vzkaz pro případ, že budu zavražděn, je velmi jednoduchý. Nevzdávejte se.“ (Navalny (2022))

Nekrolog – únor 2024

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže

PDF ke stažení