Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

16. 5. 2023

Volby z pohledu občana vypadaly v posledních 30 letech víceméně stejně. Člověk dostal sadu volebních lístků, z nichž vybral stranu či kandidáta, případně zakřížkoval pár preferovaných osobností. Celé to pak vložil do obálky a hodil do volební urny. Návrhy ministerstva vnitra a senátní novela volebního zákona má ale potenciál přinést do Česka malou revoluci. Poprvé by Češi mohli volit pouze v jediný den, poštou ze zahraničí a diskutuje se také o tom, jak moc dobrý nápad je připustit k volbám voliče od 16 let věku.

Tento policy brief se zabývá dopady navrhovaných úprav volebního systému v České republice. Zaměříme se na důvody, proč je cesta ke korespondenčním volbám v ČR přinejmenším problematická, a zda 16letí voliči by byly pro současnou vládní garnituru hledanou spásou či potenciálním hrobníkem.

Policy Brief – Karel Sál, květen 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení