Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

15. 3. 2024

Více o události

Dne 13.3 se v prostorech Poslanecké sněmovny konal pracovní oběd k příležitostí výročí 25 let členství České republiky v NATO, kterému poskytl záštitu předseda výboru pro obranu poslanec Lubomír Metnar.

Pozvání přijala řada velice významných hostů. Mezi řečníky byl poslanec a předseda výboru pro obranu Lubomír Metnar, dále ředitel Evropské obranné agentury a bývalý velvyslanec České republiky při NATO Jiří Šedivý, současný velvyslanec České republiky při NATO Jakub Landovský a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost Jan Macháček. Diskuzi moderovala analytička Pavlína Soukupová.

Řečníci diskuzi otevřeli svými úvodními příspěvky, ve kterých se věnovali především historii a vývoji České republiky v Severoatlantické alianci a zmínili některé důležité mezníky a momenty. Jedním z ústředních témat debaty se stala finanční stránka, jelikož pro rok 2024 je pro ČR naplánováno vydávání 2% HDP na obranu, jak stanovuje závazek členských zemí. Druhá část debaty byla otevřena pro dotazy a diskuzní příspěvky pozvaných hostů.