Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

25. 2. 2016

Více o události

Debatní soutěž Keep Calm and Debate! vyvrcholila v Bruselu

V sídle Evropského parlamentu v Bruselu dnes vyvrcholil první ročník debatní soutěže Keep Calm and Debate! pro studenty vysokých škol pořádané europoslancem Pavlem Teličkou ve spolupráci s think-tankem Institut pro politiku a společnost.

Porota pod vedením Pavla Teličky vyhlásila tři vítěze: Adélu Chamrádovu a Davida Březinu z týmu B(i)stré krávy z Univerzity Palackého v Olomouci a Marka Chytráčka z týmu Blaníkovi rytíři z pražské Vysoké školy ekonomické.

V tříkolovém finále studenti debatovali nejprve o migraci, poté obhajovali výroky na téma přijetí či nepřijetí eura v ČR, a v posledním kole pak jednotlivci diskutovali o reformě českého školství.

„Někteří soutěžící byli skutečně vynikající a bylo složité vybrat ty nejlepší,“ řekl po finále Pavel Telička, který s několika debatéry natočil krátké video.

„V debatních soutěžích se studenti učí veřejně vystupovat, ale i logicky argumentovat a reagovat na partnera v diskuzi. Tyto schopnosti jsou důležité nejen v politice, kde by řada z dnešních finalistů vůbec neztratila.“

Do prvního ročníku debatní soutěže Keep Calm and Debate! se kvalifikovalo celkem osm tříčlenných týmů složených z vysokoškolských studentů do 26 let. Vítězové získají možnost absolvovat třítýdenní stáž na Ministerstvu financí nebo v Poslanecké sněmovně.

O soutěži, euroskepticismu, eurooptimismu a proč je důležité spolu diskutovat hovořil Pavel Telička se soutěžícími Adélou Chamrádovou, Markem Chytráčkem a Dominikem Tesárem.