Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v Praze a s Centrem evropských studií a Junior Diplomat Initiative, Fakulta mezinárodních vztahů pořádá debatu na téma Atraktivní Evropa pro mladé.

Češi mají k Evropské unii a k politice obecně dlouhodobě spíše skeptický postoj. Průzkumy veřejného mínění sice ukazují, že mladí lidé projevují s fungováním EU vyšší míru spokojenosti, ale s přibývajícím věkem skepse vůči Unii roste. Stejně tak nejvyšší míru hrdosti na evropské občanství vyjadřují nejmladší ročníky, konkrétně lidé ve věku 15 až 19 let. S narůstajícím věkem respondentů pak tento pocit postupně klesá.

Jak to vidíte Vy? Kolik toho o EU doopravdy víte? Co byste na ní změnili a proč? Proč EU (ne)máte rádi? Dokážete si své názory obhájit před samotnými zástupcí EU?

Hlavní hosté:

Věra Jourová, komisařka Evropské komise

Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu

Debatou Vás provede Jarolím Antal, Ph. D., ředitel Centra evropských studií na VŠE.

Debata se uskuteční 17. února 2017 od 9:30 do 11:00 na Vysoké škole ekonomické v Praze v Rajské budově (místnost číslo 209, 2.patro).

 

 

MD logo

 

image002

 

 

 

logo_ce-cs-rvb-hr-COLORWeb-page_CS

 

 

 

 

ces_rozepsany_text_rgbvselogo_modre_kulatejdi