Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost organizuje další ze série debat o právu s názvem Bilance vlády v posilování transparentnosti a protikorupčních opatřeních.

Korupce ochuzuje stát a snižuje důvěru veřejnosti v demokracii. Proti korupci se vymezují nové strany a dlouhodobě i občanské iniciativy.

Jak na tom jsme rok před parlamentními volbami? Byla současná vláda v potírání korupce úspěšná? Fungují nově přijatá pravidla? Stačí existující opatření pouze doladit nebo je třeba zásadních změn? Kterou oblast korupce by měla řešit příští vláda? Uspěla iniciativa Rekonstrukce státu?

17:00 – I. Blok: Výsledky současné vlády

Radek Vondráček, poslanec hnutí ANO

Hana Marvanová, advokátka platformy Veřejnost proti korupci

Vít Šimral, analytik platformy Rekonstrukce státu

18:15 – II. Blok: Připravovaná opatření

Jan Chvojka, předseda Legislativní rady vlády, poslanec ČSSD

David Ondráčka, ředitel Transparency International

Libor Michálek, senátor BEZPP (PirSZKDU)

Jaroslav Spurný, investigativní reportér časopisu Respekt

Seminář se uskuteční ve středu 25. ledna 2017 od 17:00 v Poslanecké sněmovně (sál Státní akta), Sněmovní 4, Praha 1, pod záštitou místopředsedy Ústavně právního výboru Radka Vondráčka. Debatu bude moderovat Milan Hamerský, právník a zástupce Institutu pro politiku a společnost.