Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online debaty "Bitcoinové šílenství".

Videozáznam

Hodnota nejznámější kryptoměny trhá rekordy a zaplňuje stránky médií po celém světě. O existenci bitcoinu proto vedle zkušených finančníků začínají mít povědomí také úplní laici napříč celou společností. Obě skupiny mají jedno společné – hledají alternativní způsoby k uložení finančních prostředků ohrožených znehodnocením v souvislosti s přetrvávající pandemií. Průlomem je také investice Tesly Elona Muska, která nakoupila bitcoin za půldruhou miliardu dolaru a v budoucnu jej chce přijímat jako platidlo za své produkty. Uvědomují si ale investoři všechna rizika spojená s fungováním tohoto fenoménu?

Proč bitcoin vznikl? Kdo za ním stojí? Nafukuje se nebezpečná bublina? Je rozumné do bitcoinu investovat? Co je to blockchain? Opravdu je celý systém bezpečný a neprolomitelný? Je nebezpečný pro fungování národních ekonomik? Je potřeba ho regulovat? Proč je k jeho těžení potřebné spotřebovat velké objemy elektrické energie? Nemůže tento fakt ohrozit jeho další růst? Bude jeho hodnota růst donekonečna?

Potvrzení řečníci:

Maria Staszkiewicz, výkonná ředitelka, Česká fintech asociace

Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, Trinity Bank

Josef Tětek, kryptoanalytik, TopMonks

Jakub Jedlinský, expert na kryptoměny, Altlift; Blockchain Republic

Karel Wolf, expert na kryptoměny, Lupa.cz

Moderátorem je Petr Netolický z Blockchain Republic.

Akce se bude konat dne 4. 3. 2021 v čase 16:00–17:00 a bude přenášena živě na Facebooku Institutu pro politiku a společnost.