Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s KULTURUS FEST pořádá debatu na téma Boj o veřejné mínění - novodobá ruská propaganda.

kltrsiv_logo-07-2016

Politika Kremlu se stává čím dál více výbojnější a nebezpečnější. Rusko zabralo Krym a začalo vojenskou operaci v Sýrii. Válka se ale neodehrává pouze na bojištích, ale také v médiích,  která jsou Rusy kontrolována. Hlavní zbraní je protizápadní propaganda, která svou propracovaností a intenzitou překračuje sovětský model. Jsme ve válce, ve které se bojuje o naše myšlenky, názory, přesvědčení a o naši představu o světě.

Jaké jsou názory a přesvědčení, které jsou nám podsouvány? Je potřeba se jim bránit?  Máme z nich  mít strach? Má už Evropa recept, jak s ruským vlivem bojovat?

Odpovědi na tyto otázky s Vámi budou hledat:

Alexander Morozov, ruský politolog, novinář, blogger, zakladatel Moskevského blogařského klulbu Immanuela Kanta

Alexander Ryklin, ruský novinář a blogger, šéfredaktor internetového časopisu „Ezhednevnyi Journal“

Roman Máca, analytik, Evropské hodnoty

Debata se uskuteční dne 24. října od 17:00 hodin v Café Kampus (Náprstkova 10, Praha) za moderace Jana Macháčka, předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost. Debata bude probíhat v češtině a ruštině se zajištěním konsekutivního tlumočení.