Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Britským referendem o vystoupení z Evropské unie z 23. června se přepisují evropské dějiny. Británie bude první stát, který opustí společenství, které bylo po druhé světové válce založeno k zajištění evropského míru a posilování (ekonomické) spolupráce. Dopady budou hluboké, a to nejen pro EU a pro setrvávající členské státy, ale i pro Spojené království samotné.

Bude Velká Británie opět „velká“, jak slibovala kampaň pro brexit? Kdo bude vést Británii po Cameronově rezignaci? Jak bude EU reagovat na brexit – čekají ji zásadní reformy? Bude Skotsko požadovat nové referendum o samostatnosti? Jaké důsledky to bude mít pro světovou ekonomiku? A jak se brexit projeví v České republice?

Diskutovat budou:

Marcela Roche, ředitelka Britské obchodní komory v ČR

Zuzana Kasáková, proděkanka pro zahraniční styky FSV UK

Roman Joch, ředitel Občanského institutu

Kryštof Kruliš, analytik Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)

Jan Kovář, hlavní analytik Evropských hodnot

Kulatý stůl proběhne 28. června 2016 od 16:00 hodin v Šebkově paláci (Politických vězňů 7, Praha).