Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států amerických přichází další dramatické klání – francouzské prezidentské volby. Čeká nás frexit?

Nejde o klasický souboj levice vs. pravice, na který jsme byli v posledních dekádách zvyklí. Nelze vyloučit, že vítězkou se stane krajně pravicová kandidátka Marine Le Pen, která podporuje odchod Francie z Evropské unie a hrozí ochranářskými opatřeními a uzavřením hranic. Ona i další pravicový kandidát François Fillon (Republikáni) požadují okamžité zrušení protiruských sankcí a netají se sympatiemi k Putinovi.

Přežije EU francouzské prezidentské volby? Kdo jsou prezidentští kandidáti a kdo má reálnou šanci na vítězství? Jaká jsou hlavní témata kampaně? Jaká je budoucnost Evropské unie v kontextu těchto voleb? Diskutovat s Vámi budou:

  • Alžběta Králová, konzultantka Institutu politického marketingu
  • Petr Janyška, bývalý velvyslanec ve Francii
  • Jiří Sládek, editor Lidových novin
  • Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Debata proběhne 24. dubna 2017 od 17:00 hodin v Evropském domě (Jungmannova 745/24, Praha) za moderace Marcely Voženílkové, analytičky Institutu pro politiku a společnost.

PDF ke stažení