Aktuálně

Evropský dům - Jungmannova 745/24
Praha
Vystoupí:
Alžběta Králová
Petr Janyška
Jiří Sládek
Jan Macháček
Moderuje:
Marcela Voženílková

Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států amerických přichází další dramatické klání – francouzské prezidentské volby. Čeká nás frexit?

Nejde o klasický souboj levice vs. pravice, na který jsme byli v posledních dekádách zvyklí. Nelze vyloučit, že vítězkou se stane krajně pravicová kandidátka Marine Le Pen, která podporuje odchod Francie z Evropské unie a hrozí ochranářskými opatřeními a uzavřením hranic. Ona i další pravicový kandidát François Fillon (Republikáni) požadují okamžité zrušení protiruských sankcí a netají se sympatiemi k Putinovi.

Přežije EU francouzské prezidentské volby? Kdo jsou prezidentští kandidáti a kdo má reálnou šanci na vítězství? Jaká jsou hlavní témata kampaně? Jaká je budoucnost Evropské unie v kontextu těchto voleb? Diskutovat s Vámi budou:

  • Alžběta Králová, konzultantka Institutu politického marketingu
  • Petr Janyška, bývalý velvyslanec ve Francii
  • Jiří Sládek, editor Lidových novin
  • Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Debata proběhne 24. dubna 2017 od 17:00 hodin v Evropském domě (Jungmannova 745/24, Praha) za moderace Marcely Voženílkové, analytičky Institutu pro politiku a společnost.

Registration

Políčka označená * jsou povinná

By submitting the application, the data subject gives consent to the processing of the personal data, namely the name, surname, email and other contact details to the Institute for Politics and Society, registered office Babická 2329/2, 149 00 Praha, ID: 227 68 670. Institute for Politics and society processes personal data for the purpose of sending invitations to future events and informing about the activities of the Institute for Politics and Society via email. The data subject has the option to withdraw consent at any time by mail or mail at office@politicsandsociety.cz.

PDF ke stažení