Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na pátou debatu z cyklu Vzdělávání.

Pokrok je rychlejší a rychlejší. Často je rychlejší, než si myslíme. Víte, že Google používáme méně než dvacet let, že Facebook je tu jen deset let? Málokdo si před deseti lety uměl představit, jak změní svět. A dnes si zase svět neumíme představit bez nich.

Může se takhle radikálně změnit učitelská profese? Zasáhnou technologie a bude učit nějaký edurobot?? Nevíme! Ale v Silicon Valley se kromě autonomních aut chystá i tohle. Mohou se zcela změnit požadavky na práci učitele? Je možné, že od něj už nebudeme chtít znalost jednotlivých předmětů a umění výkladu, ale péči o emoční a osobnostní rozvoj dětí? Nevíme! Ale jsou lidé, kteří o tom přemýšlejí.

V panelu zasednou:

Hana Košťálová, programová ředitelka, Pomáháme školám k úspěchu
Jiří Zlatuška, poslanec a děkan Fakulty informatiky, Masarykova univerzita
Jiří Holoubek, prezident, Elektrotechnická asociace České republiky
Jiří Hokeš, ředitel, Scioškola Praha 11

Debata se bude konat dne 8. prosince 2016 od 17:00 v CoWorking Prague (Karlovo náměstí 7, Praha).

Debatu moderuje Dáša Divišová, projektová manažerka Nadace Depositum Bonum a členka pracovní skupiny Vzdělávání při Institutu pro politiku a společnost.