Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Report

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Nadací Friedrich Neumann pořádá pracovní snídani na téma Budoucnost profesí ve 21. století. Akce je koncipovaná jako navazující setkání konference Digitální Česko (16. 1. 2017) a její panel Vzdělávání 4.0 a vliv na pracovní trh.

Cílem setkání je hlubší diskuze o budoucnosti profesí v době digitalizace.

Vliv digitalizace na osobní a pracovní život změní v brzké době společnost i životy nás, jednotlivců. Tyto změny přichází s novou vlnou rozvoje tzv. Průmyslu 4.0. Digitalizace proniká do našich životů způsobem, jaký si nikdo nedovedeme představit. Digitální technologie mají pozitivní efekt – mohou zvyšovat produktivitu, rozvíjet integraci procesů a produktů, zvyšovat flexibilitu produkce a zkracovat inovační cyklus. Na druhou stranu zde vzniká otázka pracovního prostředí a budoucnosti profesí. Vzdělávání 4.0 bezpochyby ovlivní pracovní trh kvůli nahrazování lidské práce a rostoucímu požadavku na digitálně vzdělané osoby.

Pracovní snídaně určí hlavní témata a naleznete konkrétní řešení pro otázky spojené s budoucnosti profesí, roli vzdělávání v době digitalizace a měnící se roli studentů, učitelů/vědců a budoucích klientů.

Našimi váženými hosty jsou:

J.E. Moon Seoung-Hyun, velvyslanec Korejské republiky v ČR

Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu (ALDE)

Pracovní snídani bude moderovat Bohumil Kartous, člen pracovní skupiny Vzdělávání v rámci Institutu pro politiku a společnost a vedoucí komunikace společnosti EDUin.

Akce bude probíhat v angličtině bez možnosti překladu a je přístupná pouze zvaným hostům.