Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online debaty "Česko, nebo Slovensko – kdo poráží COVID lépe?"

Česko a Slovensko – dva státy tolik si blízké a přece odlišné. Jak si poradily s pandemií nového typu koronaviru, který ochromil celý svět? Do problematické ekonomické situace se dostala řada firem, podnikatelů, zaměstnanců i běžných občanů bojujících o přežití. Oba státy jim v tíživých časech podaly pomocnou ruku.

Jakou formou pomohly vlády České republiky a Slovenska podnikatelům? Mohou živnostníci očekávat další podporu? Je podpora ze strany Česka a Slovenska dostatečná? Jak se státy vypořádají s nárůstem nezaměstnanosti? Jaké kroky by měly podniknout čeští a slovenští politici dál? Který stát si v boji s dopady koronavirové krize vede lépe? Na Slovensku kvůli koronakrizi navíc platí i zákaz nedělního prodeje. Zůstane to tak i po pandemii?

Potvrzenými řečníky jsou:

Jaroslav Kytýr, poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky
Marián Viskupič, poslanec, Národná rada Slovenskej republiky

Debatu moderuje Jana Brodani, výkonná ředitelka, Asociace pro kapitálový trh České republiky.

Online debata se bude konat dne 23. 6. 2020 v čase 16:00 – 16:45 a sledovat ji můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.