Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Friedrich Naumann Foundation Vás srdečně zve k účasti na diskuzi na téma budoucnost česko-německých vztahů.

Role České republiky a Německa v rámci EU nemůže být podceňována. Jen před několika desítkami let byla podepsána Česko-německá deklarace za účelem zajištění pozitivního vývoje vztahů mezi státy. Oba národy se snaží dosáhnout obdobných cílů a potýkají se rovněž s podobnými výzvami. Debata o současných politických i ekonomických podmínkách je proto klíčová pro pochopení budoucího vývoje vzájemných vztahů.

Zůstane Německo i v budoucnu stěžejním obchodním partnerem České republiky? Mohou vlády obou států překonat současné názorové odlišnosti?

S úvodním slovem vystoupí J. E. Christoph Israng, velvyslanec, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.

Diskutovat bude:

Renata Alt, poslankyně, Německý spolkový sněm,

Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR.

Moderátorem akce bude Ondřej Houska, reportér Hospodářských novin.

Tato business breakfast je pouze pro zvané.