Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost Vás srdečně zvou na debatu Budování 5G sítí v Evropě.

V současné době není takřka dne, kdy by na nás nevyskočila magická zkratka 5G. V její souvislosti se mluví hlavně o kybernetické bezpečnosti, přitom 5G má podle některých operátorů i prodejců telekomunikačních technologií mít div ne kouzelné účinky na trh a na vývoj v komunikaci mezi lidmi i mezi stroji připojenými do internetu. 5G je dle specifikací skutečně přelomová, když má nabízet rychlosti a parametry dosud vyhrazené pevným sítím i v chytrých mobilech a dalších bezdrátových zařízeních. Nakolik jsou nové obchodní modely reálné, a kdy vlastně přijdou, a v jaké podobě? Na to se zeptáme lidí z prostředí operátorů i expertů na digitalizaci průmyslu.

Co umožní zavedení 5G sítě evropským státům? Jaká bezpečnostní rizika sebou přinese zavedení 5G sítě? Jaká bezpečnostní opatření by měla přijmout Evropská unie pro zajištění svého kyberprostoru? Co znamená 5G pro firmy a co jim mohou operátoři díky 5G nabídnout? Co firmy od operátorů potřebují a co budou potřebovat s pokračující digitalizací výroby?

Potvrzení řečníci:

Antoni Wrega, Zástupce vedoucího mise, Polské velvyslanectví v České republice,

Chris Boyer, Asistent Viceprezidenta, Strategický výzkum a komunikace, AT&T, 

Jaroslav Šmíd, Náměstek sekce bezpečnosti digitalizace, výzkumu a vzdělávání, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost,

Filip Plevač, Expert na robotizaci, digitalizaci a průmysl 4.0.

Moderátorem debaty bude Ondřej Malý, bývalý náměstek pro internetizaci, Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Debata bude probíhat v anglickém jazyce bez zajištění tlumočnických služeb.

Akce proběhne dne 18.09. 2019 od 17:00 do 19:00 v Hotelu Grandior, Na Poříčí 42, Praha 1.

 

Akce pořádaná Evropským liberálním fórem (ELF). Podporována Institutem pro politiku a společnost a partnery. Spolufinancována Evropským parlamentem. Ani Evropský parlament, ani Evropské liberální fórum nenesou odpovědnost za obsah programu ani za jakékoli jeho využití. Názory zde vyjádřené jsou názory samotných řečníků. Tyto názory nutně neodrážejí názory Evropského parlamentu a / nebo Evropského liberálního fóra asbl.

 

PDF ke stažení