Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online debaty "Dopady koronakrize na podobu práce a vzdělávání".

Videozáznam

Už několik týdnů jsou uzavřené školy. I tak se česká vláda snaží zabránit šíření koronaviru. Vzdělávání především mladších dětí teď hodně závisí na času, odhodlání a schopnostech rodičů se jim doma věnovat. Ti v mnoha případech bojují s výpadky příjmů, v horším případě s propuštěním z práce. Podle současných odhadů přibude v květnu až 100 000 nezaměstnaných. V takové chvíli je těžké soustředit se na úkoly, které posílají učitelé, kteří se nouzovému stavu více či méně museli přizpůsobit.

Co udělá pandemie s českým vzdělávacím systémem? Je koronavirus cestou k jeho proměně? Je to příležitost k budování rozvoje digitální gramotnosti u našich dětí, učitelů i rodičů? Jak může stát zabránit velkému propouštění? Je současná pomoc státu živnostníkům dostatečná? Jak se lidé mohou bránit proti nekalým praktikám ze strany zaměstnavatelů? Změní se po krizi podoba pracovního trhu?

Potvrzenými řečníky jsou:

Danuše Nerudová, rektorka, Mendelova univerzita v Brně,

Milena Jabůrková, viceprezidentka, Svaz průmyslu a dopravy ČR,

Bohumil Kartous, expert na vzdělávaní, EduIn.

Debatu moderuje Martina Dlabajová, poslankyně, Evropský parlament (Renew Europe/ANO).

Online debata se bude konat dne 12.5. 2020 v čase 16:00 – 17:00 a sledovat ji můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.