Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost má tu čest pořádat první ze série debat ve spolupráci s Pražským domem v Bruselu s názvem "East West Divide".

Před pár lety, v době vrcholící krize Eurozóny a řecké krize, se mluvilo o rozdělení EU na Sever a Jih – Sever se svými obezřetnými výdaji versus Jih se svým laxním a nezodpovědným charakterem. Nyní čelíme novému rozdělení EU, na základě migrační a bezpečnostní krize. Lidé mluví o soucitu k Západní Evropě a viní Východ z cynismu, nedostatku solidarity a soucitu. Někteří lidé se bojí dokonce rozpadu Evropské Unie.

Diskusi bude moderovat dr. Anna Matušková, analytička Institutu pro politiku a společnost. V panelu zasednou:

Martina Dlabajová, europoslankyně (ANO), Česká republika

Pavel Svoboda, europoslanec (KDU-ČSL), Česká republika

Anne Dastakian, redaktorka francouzského časopisu Marianne, Francie

Ivan Hodáč, viceprezident Institutu ASPEN

Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost, Česká republika

Debata proběhne 16. února od 19:00 v Pražském domě, Palmerston 16, 1000 Brusel, Belgie. Akce probíhá pod záštitou Pražského domu v Bruselu v angličtině, bez tlumočení.

Zájemci se, prosím, registrujte zasláním emailu na praguehouse@praha.eu.