Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci s partnery VII. ročník mezinárodní konference Digitální Česko 2022.

V roce 2022 obsadilo Česko desáté místo na světě v počtu kybernetických útoků. Kybernetické útoky jsou zároveň neustále sofistikovanější a vyžadují odborníky na kybernetickou bezpečnost se specializovanými dovednostmi a znalostmi.

Obavy z kybernetických hrozeb jsou pro státní správu, firmy a organizace častou překážkou k tomu, aby naplno využívali příležitostí digitalizace. Kyberbezpečnost se ovšem dlouhodobě potýká s nedostatečným množstvím expertů.  To představuje pro státní i soukromý sektor velkou výzvu, která vede k finančním ztrátám, narušení kritické infrastruktury a vyzrazení citlivých informací. Jak motivovat více lidí, aby se ucházeli o roli v tomto oboru?

Další výzvou je rovněž připravovaný nový zákon o kyberbezpečnosti. V této souvislosti je vhodné zmínit otázku, zda máme dostatek odborníků na to, aby dohlíželi na správnou implementaci.

VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA OFICIÁLNÍCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KONFERENCE WWW.DIGITALNI-CESKO.EU

08:30-09:50

Ekonomické fórum: Budování dovedností pro odolný kyberprostor

Robert Králíček, poslanec, Poslanecká sněmovna ČR (Česká republika)

Martin Úlovec, zmocněnec MŠMT pro digitalizaci a digitální vzdělávání (Česká republika)

Matthias Sachs, vedoucí evropského oddělení kybernetické bezpečnosti, Google (Německo)

Kristina Sedeke, vedoucí marketingu, Czechitas (Česká republika)

Moderace: Lucie Kadlecová, Senior Associate, Cyber & Privacy, PwC; Post-Doctoral Researcher, Peace Research Centre Prague, Charles University (Česká republika)