Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá veřejnou debatu na téma "Evropské hodnoty".

Evropa prožívá dramatické období mnoha krizí a výzev, od migrace, přes bezpečnost po krizi dluhovou a energetickou. Ty se asi nepodaří překonat, dokud si Evropa nevyjasní, co chce, kam jde a také z čeho vychází.

Hodně se mluví o evropských hodnotách a etických základech. Co tyto hodnoty a základy ale doopravdy jsou? V souvislosti s uprchlickou krizí se odvolává na základní evropskou hodnotu potřeby pomáhat lidem v nouzi a vůbec se solidarizovat. Evropskou hodnotou či principem je ale jistě také bezpečnost, případně ochrana kulturního dědictví a v širším slova smyslu i evropské identity. Jaká má být rovnováha těchto hodnot?

Pozvání k vystoupení na debatě přijali:

Karel Schwarzenberg, čestný předseda TOP 09

Helena Válková, bývalá ministryně spravedlnosti

Jiřina Šiklová, socioložka a publicistka

Petr Kolář, bývalý velvyslanec v Rusku a USA, Iniciativa pro evropské hodnoty

Jiří Pehe, ředitel New York University in Prague

Debata se bude konat dne 22. března 2016 od 18:00 v CERGE-EI, Politických vězňů 7. Debatu bude moderovat předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost pan Jan Macháček.