Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Centrem Elpida pořádá seminář a debatu na téma Falešné zprávy na internetu: Co nám hrozí a jak se ve spleti informací vyznat?

Internet a sociální sítě jsou bezesporu skvělým místem pro vyhledávání informací a pro komunikaci s přáteli. Být online ale představuje i různá rizika. Jedním z nich jsou falešné zprávy, které zejména v posledních letech zaplavují náš informační prostor. Podle průzkumu agentury STEM/MARK a České televize je jenom 15 procent lidí nad 50 let schopno rozklíčovat účelové dezinformace.

Čemu jsou lidé schopni na internetu věřit? Jaká rizika falešné zprávy přináší? Jak dezinformace rozpoznávat? A jak před nimi bránit sebe a své okolí?

Akce je určena pro zvané Centrem Elpida.