Institut pro politiku a společnost a advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný s.r.o. Vás zvou na debatu "Hromadné žaloby: Revoluce v procesním právu?", která se uskuteční 29. října 2019.

Zákon o hromadných žalobách představuje jedno z nejaktuálnějších a nejvýznamnějších legislativních témat současnosti. Má za cíl přinést zcela nové možnosti hromadného vymáhání soukromoprávních nároků, a to v široké oblasti právních vztahů. Legislativní proces intenzivně běží a hromadná žaloba má být zavedena za necelé dva roky. Aktuálně míří do vlády. S jejími dopady se tak bude muset česká společnost vyrovnat již v blízké budoucnosti.

Považujete za potřebné zavádět v České republice hromadnou žalobu? Jsme jako společnost na takovou změnu připraveni? Ve které oblasti najde hromadná žaloba největší uplatnění?Jaké jsou podle Vás výhody a nevýhody opt-out (odhlašovací režim) a opt-in (přihlašovací režim) způsobů vedení hromadného řízení? Může mít hromadná žaloba ekonomické dopady na společnosti, spotřebitele a stát?

Potvrzení hosté:

Patrik Nacher, poslanec, Parlament České republiky,

Alex Ivančo, ředitel odboru, Dozor na finančním trhu, Ministerstvo financí České republiky,

David Elischer, vysokoškolský pedagog, Právnická fakulta, Univerzita Karlova,

Maroš Kravec, výkonný ředitel, LitFin.

Moderátorem debaty je Jan Sůra, partner a advokát, advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný s.r.o.

Debata se bude konat 29. října 2019 od 17:00 do 19:00 hodin v Café Louvre (Národní 22, Praha 1).