Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou Spořitelnou pořádá veřejnou debatu na téma Inovací k úspěchu. Debatu bude moderovat Jan Macháček, analytik Lidových novin a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Častokrát se mluví o konkurencshopnosti, ale o tom co to tedy být konkurenceshopný znamená slyšíme málokdy – konkurenceschopný je i Vietnam i Švédsko.

Tato debata se bude zabývat právě těmito  otázkami: Jaká je optimální strategie pro Českou republiku v 21. století? Jak rozbít „skleněný strop“ ekonomického růstu a dostat se mezi vysokopříjmové ekonomiky? Stačí sledovat indikátory v Erste Inovačním Barometru, nebo je třeba zařadit i další? Máme podporovat spíše vědu na školách nebo R&D ve firmách? Jak nastavit spolupráci firem, univerzit, státu, ale i samotných občanů abychom byli konkurenceschopní? Chceme konkurovat cenou či kvalitním produktem? 

O tématu budou spolu s Janem Macháčkem diskutovat:

Jan Jedlička – Vedoucí analytického týmu EU Office České Spořitelny

Ondřej Jonáš – Investiční bankéř

Filip Dřímalka – Expert na digitální inovace

Debata proběhne dne 13.10. 2015 od 18:00 do 20:00CERGE, Politických vězňů 7, Praha 1.

Registrujte se zde