Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost získal oficiálně členství ve významné evropské síti  Europen Liberal Forum.

Stát se členem ELF znamená pracovat s nejvýznamnějšími think tanky v Evropské unii. Institut pro politiku a společnost je teprve druhým českým think tankem, který má tu možnost být součástí takovéto organizace.

European Liberal Forum je politické sdružení na evropské úrovni, které vzniklo v roce 2007 a je součástí ALDE (Aliance liberálů a demokratů v Evropě). ELF spojuje liberální politické think tanky, sdružení a instituce z celé Evropy. Jeho cílem je pozorování, analyzování a podnícení k diskuzi o problematice evropské veřejné politiky a procesu evropské integrace, prostřednictvím vzdělávání odborné přípravy, výzkumu a propagace aktivního členství v rámci EU.

Předseda správní rady Jan Macháček a projektová manažerka Institutu pro politiku a společnost Šárka Prát, se dne 18. září účastnili General Assembly v Bruselu, který byl pořádán právě European Liberal Forum. Zde reprezentovali Institut pro politiku a společnost v rámci přijetí do organizace. Díky získání členství bude think tank spoluorganizovat významné mezinárodní konference a především bude pracovat s dalšími významnými členy ELF, kterými jsou například Fundacja Industrial, LibMov, Magma, Stichting Internationaal Democratisch Initiatief , Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit a mnoho další. Členství v European Liberal Forum je pro nás velkou ctí a zároveň i výzvou. Klademe si za cíl přinést do České republiky klíčová evropská témata, debatu a veřejnou diskusi na evropské úrovni dále pak špičkové řečníky a autory.