Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online interview s profesorem Cyrilem Höschlem, ředitelem Národního ústavu duševního zdraví.

Videozáznam

Během první vlny koronakrize narostl počet sebevražd a depresí až trojnásobně. Zasáhnuty byly zejména domácnosti, kterým způsobila pandemie znatelné ekonomické potíže. Druhá vlna tyto problémy ještě prohloubila. Mnoho lidí již přišlo o práci a nalezení nové je v nedohlednu. Navíc se blíží Vánoce, které jsou již obecně považovány za ty nejdepresivnější svátky roku.

Existuje názor, že obyvatelé okolních států jsou disciplinovanější a ukázněnější co se týče epidemických opatření. Myslíte, že je to pravda? A je to dáno historickými zkušenostmi, nedůvěrou ve vládní nařízení, doporučení úřadů nebo charakterem „českého člověka“? Věříte, že současná globální katastrofa zanechá v lidech nějakou pozitivní stopu z hlediska vztahu k životnímu prostředí, vztahu k životu a duševním hodnotám nebo platí, že lidstvo je nepoučitelné?

Naše pozvání přijal:

Cyril Höschl, ředitel Národního ústavu duševního zdraví

Online interview bude moderovat Šárka Prát, výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost.

Online interview se bude konat dne 8. 12. 2020 od 16:00 a sledovat jej můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.