Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online debaty "Jak se změní svět za prezidenta... ?", která se uskuteční 5. listopadu od 17:00 hodin.

Videozáznam

Americké prezidentské volby se pravidelně řadí svým významem mezi nejdůležitější události s globálním dopadem. Čtyřleté funkční období současného prezidenta Donalda Trumpa se chýlí ke svému pomyslnému konci a komentátoři z celého světa se proto předhánějí v předpovědích, zda se podobně jako před čtyřmi lety vzepře nepříznivým volebním průzkumům, jenž favorizují kandidáta demokratické strany Joe Bidena, a prezidentský post obhájí. Naprosto zásadní roli v procesu volby příštího amerického prezidenta sehrávají tzv. „swing states“, tedy státy, u kterých se očekávají opravdu těsné výsledky.

Jméno (staro)nového amerického prezidenta se dozvíme pravděpodobně již 4. listopadu. A právě výsledek voleb a jejich vliv na americkou politiku budou klíčovým tématem nadcházející online debaty. Biden říká, že chce „sjednotit a uzdravit“ rozdělenou americkou společnost. K tomuto kroku však potřebuje splnit základní cíl – porazit Donalda Trumpa. Podaří se mu to? Zhodnoťte s námi výsledek prezidentských voleb, které jsou kvůli epidemii v mnoha ohledech jiné než všechna předcházejícím klání o Bílý dům.

Potvrzení hosté:

J.E. Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA

Martina Heranová, programová koordinátorka, Cevro Institut

Alex Braun, jednatel firmy, SKDKnickerbocker

Kryštof Kozák, zástupce vedoucího katedry severoamerických studií Ústav mezinárodních studií, Fakulta sociálních věd Univerzita Karlovy

Moderátorem akce je Jan Macháček, předseda Správní rady Insitutu pro politiku a společnost.

Online debata se bude konat 5. listopadu v čase 17:00 – 18:00 a sledovat ji můžete živě na našem facebookovém profilu.