České školství je dlouhodobě pod palbou kritiky. Zpoždění plánované reformy základního školství, nedostatek míst na středních školách v některých regionech nebo nedostatek učitelů jsou jen některé z řady problémů, se kterými se české školství dlouhodobě potýká. V posledních měsících se navíc začala ozývat kritika i ze strany vysokoškolských pedagogů, primárně humanitních a společenskovědních oborů, kteří za svou práci dlouhodobě pobírají nízké finanční ohodnocení. Samostatnou kapitolu tvoří i výuka a její obsah, který často neodráží potřeby dětí a studentů v praktickém životě.
Jak by měl český stát odpovědět na kritiku výplat ze strany některých vysokoškolských pedagogů? Jak velký důraz klade současná vláda na vzdělávání našich dětí? Dočkáme se v nejbližší době nějakých významných změn ve vzdělávacích systému? A proč na spoustě českých škol stále chybí výuka finanční a digitální gramotnosti?
Potvrzení řečníci:
Jana Berkovcová, poslankyně; členka, Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, PSP ČR
Radka Wildová, vrchní ředitelka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu, MŠMT ČR
Kamil Ubr, ředitel odboru Kurikulum všeobecného vzdělávání, NPI ČR
Natalie Simonová, vědecká pracovnice, Sociologický ústav AV ČR
Iveta Jelenová, expertka na pedagogické kvalifikace, Začni učit!
Moderátorkou debaty je Markéta Hronová, redaktorka, Hospodářské noviny.
Online debata se uskuteční v úterý 6. dubna v čase 17:15 – 18:15 a můžete ji sledovat živě na našem Facebookovém a YouTube profilu.
|