Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá seminář k 20 letům fungování obnoveného Senátu. Diskuze proběhne mezi senátory a odborníky a soustředí se na možná opatření na posílení vlivu, kvality práce a legitimity horní komory českého Parlamentu.

Jak naložit se zkušenostmi z dosavadní bohaté činnosti Senátu? Jak se Senát osvědčil v legislativním procesu? Jsou senátoři připraveni seriózně jednat o razantních změnách, které by přinesly změnu vnímaní Senátu z „nechtěné a nepotřebné“ komory v pilíř demokracie?

O těchto otázkách s Vámi budou diskutovat:

Eliška Wagnerová, nezávislá senátorka, bývalá soudkyně ÚS

František Bublan, senátor ČSSD, bývalý ministr vnitra

Jiří Zlatuška, poslanec hnutí ANO, senátor 2002-2008

Petr Just, politolog, Metropolitní Univerzita Praha

Debata se uskuteční v úterý 29. listopadu od 18:30 v Café Kampus (Náprstkova 10, Praha 1) za moderace právníka a zástupce Institutu pro politiku a společnost Milana Hamerského.