Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online rozhovoru "Kauza Facebook Papers: Největší „přešlap“ sociální sítě?," která se uskuteční 24. listopadu v čase 16:00 - 16:30.

Videozáznam

V poslední době se velmi často mluví o vlivu internetových gigantů na běžné uživatele. V posledních dnech pak především v souvislosti s kauzou "Facebook papers", která je žhavým tématem posledních dní. Každý den se objevují nové příběhy vyvolávajících kritiku Facebooku. Tisíce dokumentů, které se dostaly na veřejnost, neodhalují pouze neschopnost Facebooku potírat projevy nenávisti nebo fake news, ale také jeho další přešlapy.

Zakladatel Mark Zuckerberg záměrně vydává veřejná tvrzení, která jsou v rozporu s interními zjištěními společnosti. Ať už se jedná například o nesedící statistiku schopnosti odstraňovat nenávistné projevy před ohlášením uživateli nebo také skutečnost, že se společnost snaží přimět uživatele k trávení více svého času. Velkým tématem je i nedostatečná snaha sledovat negativní obsah. Tato aktivita se obvykle omezuje pouze na Spojené státy. Ignorace nenávistných příspěvků má ovšem velký vliv na ostatní státy světa a potenciál ovlivnit škody.

Co kauza znamená pro Facebook? Jak se k ní staví a reaguje na ni? Proč Facebook není ochotný řešit všechny tyto problémy od projevů nenávisti po šíření dezinformací? Mohou být v důsledku těchto zjištění použity regulační nástroje na Facebook? Jak by se měl Facebook lépe zaměřit na odhalování a potírání negativního obsahu? 

Naším hostem bude Jana Ciglerová, zahraniční zpravodajka, Deník N.

Moderátorem akce je Pavel Havlíček, analytik, AMO.

Akce se uskuteční 24. listopadu v čase 16:00 – 16:30 a můžete ji sledovat živě na naše Facebookovém a YouTubovém profilu.