Aktuálně

Kampus Hybernská 4
Praha
Vystoupí:
Prof. Leo Lucassen
Dorian van der Brempt
Jan Macháček
Moderuje:
Jan Klesla

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci se sdružením evropských národních kulturních institutů EUNIC pořádá debatu na téma Co kdyby (ne)byly hranice?

Svoboda pohybu je jednou ze zakládajících principů EU a je již mnohými považována za samozřejmost. Umožňuje nám vytvářet nové přátele, shromažďovat zkušenosti přes hranice a rozšiřovat naše obzory. Toto právo však neznamená, že se můžete pohybovat nebo cestovat svobodně, je to zásadní pro spolupráci, povzbuzování tolerance a porozumění mezi lidmi různých kultur. Může pomoci rozbít škodlivé stereotypy, předsudky a budovat solidaritu mezi lidmi a vládami různých zemí.

Jak by vypadala Evropská unie bez svobody pohybu? Jak nás cestování mění? Co pro Vás znamenají hranice? Plánujete vycestovat?

O těchto otázkách budou mimo jiné diskutovat tito naši hosté:

Prof. Leo Lucassen, Univerzita v Leidenu

Dorian van der Brempt, spoluzakladatel projektu Citybooks

Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Moderátor:

Jan Klesla, vedoucí ekonomické rubriky, Lidové noviny

Debatu pořádá sdružení evropských národních kulturních institutů EUNIC ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost. Je to druhá akce v rámci řady “What If… | Co kdyby…”. První diskuze byla na téma Co kdyby nebyly digitální technologie.

Diskuse se uskuteční 26. října 2017 od 18:00 v kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1). Akce se bude konat v anglickém jazyce bez překladu.

Registration

Políčka označená * jsou povinná

By submitting the application, the data subject gives consent to the processing of the personal data, namely the name, surname, email and other contact details to the Institute for Politics and Society, registered office Babická 2329/2, 149 00 Praha, ID: 227 68 670. Institute for Politics and society processes personal data for the purpose of sending invitations to future events and informing about the activities of the Institute for Politics and Society via email. The data subject has the option to withdraw consent at any time by mail or mail at office@politicsandsociety.cz.