Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci se sdružením evropských národních kulturních institutů EUNIC pořádá debatu na téma Co kdyby (ne)byly hranice?

Svoboda pohybu je jednou ze zakládajících principů EU a je již mnohými považována za samozřejmost. Umožňuje nám vytvářet nové přátele, shromažďovat zkušenosti přes hranice a rozšiřovat naše obzory. Toto právo však neznamená, že se můžete pohybovat nebo cestovat svobodně, je to zásadní pro spolupráci, povzbuzování tolerance a porozumění mezi lidmi různých kultur. Může pomoci rozbít škodlivé stereotypy, předsudky a budovat solidaritu mezi lidmi a vládami různých zemí.

Jak by vypadala Evropská unie bez svobody pohybu? Jak nás cestování mění? Co pro Vás znamenají hranice? Plánujete vycestovat?

O těchto otázkách budou mimo jiné diskutovat tito naši hosté:

Prof. Leo Lucassen, Univerzita v Leidenu

Dorian van der Brempt, spoluzakladatel projektu Citybooks

Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Moderátor:

Jan Klesla, vedoucí ekonomické rubriky, Lidové noviny

Debatu pořádá sdružení evropských národních kulturních institutů EUNIC ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost. Je to druhá akce v rámci řady „What If… | Co kdyby…“. První diskuze byla na téma Co kdyby nebyly digitální technologie.

Diskuse se uskuteční 26. října 2017 od 18:00 v kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1). Akce se bude konat v anglickém jazyce bez překladu.