Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá další debatu o urbanismu, tentokrát na téma Když lidé mění město.

Tvář Prahy často přetvářejí její obyvatelé. Občané a občanské iniciativy, které se nebojí vzít věci do vlastních rukou. Proměny, na nichž se podílejí, mohou mít mnoho podob: otevření venkovní galerie, vznik umělecké instalace, oživení opuštěných budov, nebo třeba pořádání sousedských slavností. Jedno však mají tyto projekty společné – dělají město lepším místem k životu.

Co stojí za úspěšnými realizacemi? Jak vytvářet vhodné podmínky pro vznik podobných projektů? A jak správně nastavit spolupráci mezi politiky, úředníky a aktivními občany?

Diskutovat s Vámi budou:

Michaela Hečková, Piána na ulici

Lukáš Žďárský, Radlická kulturní sportovna

Štěpán Kubišta, Přístav 18600

Vítek Ježek, Rekola

Debata se uskuteční dne 12. dubna od 18:00 do 20:00 hodin ve Vnitroblocku, Tusarova 791/31, 170 00 Praha 7-Holešovice za moderace Kristýny Drápalové z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Praha.

Kapacita byla již naplněna. Děkujeme za pochopení.