Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Institutem pro plánování a rozvoj hl. m. Praha pořádá veřejnou debatu na téma Využití potenciálu řeky v rozvoji města. Debatu bude moderovat Jan Macháček, analytik Lidových novin a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Řeka je důležité místo v životě každého města. Kdysi zanedbané a industriální zóny světových metropolí se mění jedna za druhou v nejkrásnější části města přitahující místní obyvatele i turisty. Současné okolí Vltavy se těší nesmírné popularitě a díky místům jako je Náplavka město získalo dnes již neodmyslitelné, životem tepající centrum zábavy, hudby, divadla i výstav. Bylo tomu tak ale vždycky? Kdo a co stálo za vznikem něčeho dnes tak už samozřejmého? Kde jsou hranice a co dalšího lze v okolí řeky vytvořit? Jaká čeká řeku budoucnost a jak ovlivní fungování řeky dostavba železničního a libeňského mostu? Jakou roli ve veřejném prostoru řeky může sehrát jednotlivec?

Na tyto otázky a mnohé další  budou diskutovat naši hosté spolu s Janem Macháčkem:

Štěpán Rusňák – ředitel Pražské paroplavební společnosti

Martin Rajniš – architekt, urbanista a spoluzakladatel České komory architektů

Pavla Melková – architekta (IPR)

Ondřej Kobza – kavárník

Jaroslav Zima – architekt

Petr Janda – architekt

 

Debata se bude konat 14. října 2015 od 18:00 do 20:00 na lodi LABE, která bude zakotvena  na Náplavce na Rašínově nábřeží.

Registrujte se zde