Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci se společností Microsoft pracovní snídani Kyberbezpečnost a digitální odolnost: Klíčové trendy a doporučení, která se uskuteční 1. března.

Digitální odolnost je jedním ze základních pilířů ekonomického úspěchu a bezpečnosti. Podniky či například státní organizace musí být připraveny chránit svá data a systémy před kybernetickými útoky. Digitální odolnost pomáhá identifikovat potenciální bezpečnostní rizika, vypracovat strategie k jejich zmírnění a zajistit, aby jejich systémy zůstaly bezpečné.

Společnost Microsoft ve své zprávě Digital Defense Report uvedla, že informační kriminalita je na vzestupu a očekává se, že trend bude pokračovat i nadále. Tato skutečnost představuje významnou hrozbu pro soukromé podniky, státní správu i jednotlivce, kteří musí budovat svou digitální odolnost. Důležitými aspekty jsou monitoring infrastruktury, zálohování a kontrola procesu zálohování, tvorba tzv. contingency plans, investice do školení a vzdělávání zaměstnanců a jasně nastavená pravidla.

Jaké jsou tedy klíčové trendy a výzvy v oblasti kybernetické bezpečnosti a digitální odolnosti? A jaká jsou důležitá doporučení s tím související? Tím vším se budeme zabývat v průběhu této snídaně, která uzavírá trojici setkání na téma kybernetické bezpečnosti.

Našimi hosty budou:

  • Robert Králíček, Poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky
  • Kateřina Magnna, Government Affairs Lead, Microsoft Česká republika, Slovensko a Maďarsko
  • Vladimír Rohel, Ředitel Sekce Bezpečnost, Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p.
  • Jan Kolouch, Metodik kybernetické bezpečnost, CESNET
  • Jan Marek, Spoluzakladatel, Cyber Rangers s.r.o.

Moderátorem pracovní snídaně je Marek Ondroušek.

Akce pouze pro zvané.

Spolupořadatelem akce je společnost Microsoft.