Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s AJC Project Interchange organizuje online seminář na téma „Kybernetická bezpečnost v Izraeli a EU: sdílení zkušeností“.

Digitalizace stále častěji proniká do našeho každodenního života. Z toho důvodu se tak obecně zvyšují i nároky na kybernetickou bezpečnost. Tento požadavek z velké části vychází z podnětu státu a veřejných institucí. Důležitost kybernetické bezpečnosti dokládá i skutečnost, že ji NATO v roce 2016 označilo jako jedno z budoucích "bitevních polí”. Česká republika si je vědoma zranitelnosti a rizika v oblasti kybernetického prostředí. I z tohto důvodu byl ve stejném roce zřízen Národní úřad kybernetické a informační bezpečnosti.

Izrael po desítky let představoval světového lídra v oblasti bezpečnosti a obranyschopnosti. Izrael je také znám jako centrum inovací, výzkumu a vývoje a zavádění nových technologií. Evropa a Izrael také sdílí stejné hodnoty v oblasti svobody a demokracie, takže spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany je pro ně přirozená.

Jaká je filosofie izraelské kybernetická bezpečnosti? Jakým kybernetickým výhrůžkám čelí Izrael? Co se může Evropa odnést ze izraelské zkušenosti? A co může Evropa nabídnout?

Potvrzení řečníci:

  • H. E. Daniel Meron, Velvyslanec, Izraelské velvyslanectví v Praze,
  • Tomáš Pojar, viceprezident pro mezinárodní vztahy, CEVRO Institute, bývalý velvyslanec, Velvyslanectví České republiky v Izraeli.

Moderátorem akce je Roman Máca, analytik, Institut pro politiku a společnost.

Pracovním jazykem je angličtina. Tato událost je pouze pro zvané hosty.