Institut pro politiku a společnost v spolupráci s AJC Project Interchange pořádá pracovní snídani na téma sdílení zkušeností v oblasti kyberbezpečnosti mezi Izraelem a EU.

S rozmáhající se digitalizací ovlivňující náš každodenní život, rostou i požadavky na kybernetickou bezpečnost. Ty se týkají i státních a veřejných institucí a samotné obrany státu. V roce 2016 NATO označilo kyberprostor jako jedno z bojišť budoucnosti. Ve stejném roce bylo v České republice zřízeno Národní centrum kybernetických operací.

Izrael je po desetiletí jednou z nejvyspělejších zemí v oblastech obrany a bezpečnosti a ve světě je známý i vysokou mírou inovací, kvalitní vědou a výzkumem a zaváděním nových technologií. Evropa i Izrael sdílejí stejné hodnoty svobody a demokracie, a proto i spolupráce týkající se kyberbezpečnosti se jeví jako přirozená.

 Jaká je filozofie izraelské kybernetické bezpečnosti a obrany? Jakým kybernetickým hrozbám Izrael čelí? Co se Evropa může naučit z izraelských zkušeností? A čím naopak můžeme pomoci Evropa?

Potvrzení řečníci:

H.E. Daniel Meron, velvyslanec, Velvyslanectví Státu Izrael v České republice

Tomáš Pojar, prorektor pro zahraniční vztahy a další vzdělávání, CEVRO Institut, bývalý velvyslanec ČR v Izraeli

Moderátor:

Roman Máca, analytik, Institut pro politiku a společnost.

Pracovním jazykem je angličtina. Akce je pouze pro pozvané.

Praha