Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost si Vás dovolují pozvat na navazující akci mezinárodní konference Digitální Česko 2017 nazvanou Kybernetická a mezinárodní bezpečnost.

Více a více činností se přesouvá z reality do kyber prostoru a ruku v ruce s tímto fenoménem celosvětově vzrůstá hrozba kybernetických útoků. Spoustu útoků bylo provedeno s neomylnou přesností za účelem získání tajných informací, nebo šíření propagandy, tak jak se to již stalo v případě Ruska, či ISIS. Společně s těmito problémy se dostává do popředí zájmu i otázka kyberbezpečnosti.

Jaké kroky by měly podniknout vlády ke zlepšení kyberbezpečnosti? Jak jí lze dosáhnout? Lze najít rovnováhu mezi osobní svobodou, svobodou na internetu a zajištěním bezpečnosti?

Odpovědi na tyto a jiné otázky s Vámi bude hledat Zuzana Duračinská ze společnosti CZ.NIC, Martin Rehák ze společnosti CISCO  a Lior Tabansky z Interdisciplinárního kybernetického výzkumného ústavu Blavatnik (Izrael), který do této sféry přináší nový a neotřelý přístup, ve kterém se mísí poznatky z jeho dlouholetého studia politologie a bezpečnostních studií, 15letá praxe z IT a zkušenosti z vytváření korporátních bezpečnostních systémů. Vládám i korporacím nabízí svou nedocenitelnou zkušenost se strategickou analýzou Izraele, coby světové vedou kybernetické velmoci.

Setkání se uskuteční 30. března od 8:30 za moderace Jana Klesly, šéfredaktora ekonomické rubriky Lidových novin. Pracovním jazykem je angličtina. Setkání je pouze pro zvané hosty.

ELF_nové logo

Toto setkání je organizováno Evropským liberálním fórem (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost a kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde budou prezentovány se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.

PDF ke stažení