Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

V únoru uplynul rok od vraždy vůdce protikremelské opozice, liberálního politika a publicisty Borise Němcova, který napadal neefektivitu ruské vlády, bující korupci a politiku Kremlu na Ukrajině. Ačkoli byli na sklonku roku 2015 zadrženi organizátor i pachatel atentátu, nebyli dosud postaveni před soud.

Jaká je pravda o Němcovově vraždě? Jsou zadržení skutečnými pachateli, nebo jde o obětní beránky skutečných viníků? Bude mít tato tragédie stejný osud jako vražda Anny Politkovské? Co to vypovídá o současném Rusku?

Institut pro politiku a společnost společně se spolkem KULTURUS pořáda exkluzivní setkání s Němcovovy právníky, Vadimem Pokhorovem a Olgou Mikhaylovou, kteří odpoví na výše uvedené otázky a uvedou celý případ na pravou míru.

Uzavřené setkání proběhne 31. 3. 2016.