Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online interview s europoslancem Ondřejem Kovaříkem.

Videozáznam

Léto bez dovolené v tuzemsku, v Evropě či v dalekých krajinách si umí představit jen málokdo. Cestování je nepostradatelnou součástí našich životů a v posledních letech zažívalo nebývalý rozvoj. Restrikce přijaté v souvislosti s koronavirovou pandemií zasadily cestovnímu ruchu tvrdou ránu, ze které se může vzpamatovávat několik let. Letní dovolené neohrožuje pouze dosud poměrně nejasný vývoj okolo cestovních omezení, ale také strach nebo nepříznivá finanční situace mnohých z nás. Pomoci mu naopak může zavedení zdravotních pasů, kterým by rekreant v zahraničí prokázal svou bezinfekčnost, nebo vytvoření turistických koridorů, díky nimž by bylo možné cestovat k moři. Ohledně nadcházející dovolenkové sezóny visí několik otazníků, na jejichž odpověď netrpělivě čekají turisté i celý sektor cestovního ruchu.

Není letní cestování do zahraničí zbytečným riskem? Není zodpovědnější v letní sezóně podpořit domácí cestovní ruch? Měla by se na takové podpoře podílet vláda prostřednictvím poukazů? Stane se cestování po zklidnění situace hůř dostupné? Obdrží cestující náhrady za zakoupené letenky na zrušené lety? Sejdeme se všichni nakonec v Chorvatsku nebo u Máchova jezera?

Hostem online interview bude europoslanec Ondřej Kovařík.

Moderátorkou je Marcela Konrádová z Institutu pro politiku a společnost.

Online interview se bude konat dne 21. 5. 2020 od 16:00 a sledovat jej můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.