Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu Nedostatek vody anebo bude z Česka nová Dubaj?

Vody ubývá a týká se to také Česka. Současné prognózy ukazují, že před 60 lety jsme disponovali takovým množstvím vody jako Anglie. Vědci upozorňují, že tempem jakým se ubírá Česká republika, na tom budeme za 60 let podobně jako vnitrozemí Chorvatska. V zásobárnách podzemní pitné vody máme již teď o polovinu méně vody než naši prarodiče.
Změny klimatu jsou v posledních letech čím dál výraznější, suchých dní přibývá a pomalu se i mění fauna a flóra. Na to je třeba urychleně reagovat, například investicemi do úprav krajiny, či zemědělské půdy.

V rámci debaty se budeme zabývat otázkami:

Je opravdu nutné, aby nám stát zpřísnil regulaci odebíraného množství podzemní vody? Opravdu se blíží doba, kdy se budeme muset rozhodnout, co je třeba udělat s lahví vody? Zda si z ní uděláme kávu, zalijeme květiny nebo jen jednoduše zaženeme žízeň? Jaká je vize České republiky v boji s možným nedostatkem pitné vody?

O tomto tématu s Vámi budou diskutovat:

Richard Brabec, ministr životního prostředí,

Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu,

Jan Pretel, vědecký tajemník Českého hydrometeorologický ústavu,

Robert Stojanov,  odborný asistent Mendelovy univerzity v Brně, Ústav informatiky na Provozně ekonomické fakultě.

Moderátorkou debaty bude Lucia Zachariášová, Strana zelených.

Debata proběhne 17.10. 2018 od 17:00 hodin na Vysoké škole CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

 

PDF ke stažení