Aktuálně

Vysoká škola CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1)
Vystoupí:
Richard Brabec
Miroslav Bárta
Jan Pretel
Robert Stojanov
Moderuje:
Lucia Zachariášová

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu Nedostatek vody anebo bude z Česka nová Dubaj?

Vody ubývá a týká se to také Česka. Současné prognózy ukazují, že před 60 lety jsme disponovali takovým množstvím vody jako Anglie. Vědci upozorňují, že tempem jakým se ubírá Česká republika, na tom budeme za 60 let podobně jako vnitrozemí Chorvatska. V zásobárnách podzemní pitné vody máme již teď o polovinu méně vody než naši prarodiče.
Změny klimatu jsou v posledních letech čím dál výraznější, suchých dní přibývá a pomalu se i mění fauna a flóra. Na to je třeba urychleně reagovat, například investicemi do úprav krajiny, či zemědělské půdy.

V rámci debaty se budeme zabývat otázkami:

Je opravdu nutné, aby nám stát zpřísnil regulaci odebíraného množství podzemní vody? Opravdu se blíží doba, kdy se budeme muset rozhodnout, co je třeba udělat s lahví vody? Zda si z ní uděláme kávu, zalijeme květiny nebo jen jednoduše zaženeme žízeň? Jaká je vize České republiky v boji s možným nedostatkem pitné vody?

O tomto tématu s Vámi budou diskutovat:

Richard Brabec, ministr životního prostředí,

Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu,

Jan Pretel, vědecký tajemník Českého hydrometeorologický ústavu,

Robert Stojanov,  odborný asistent Mendelovy univerzity v Brně, Ústav informatiky na Provozně ekonomické fakultě.

Moderátorkou debaty bude Lucia Zachariášová, Strana zelených.

Debata proběhne 17.10. 2018 od 17:00 hodin na Vysoké škole CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

 

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

PDF ke stažení