Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá setkání k diskuzi o německých federálních volbách.

V podzimních federálních volbách bude Angela Merkelová bojovat o čtvrté funkční období v pozici neměcké kancléřky. Ačkoli v předvolebních výzkumech její CDU stále vede, čelí především výzvě Martina Schulze, bývalého předsedy Evropského parlamentu a lídra socialistů. Může být Merkelová poražena?

Otevřenost vůči spolupráci s Merkelovou a jejím středopravým blokem, ale také s liberální FDP, avizují němečtí zelení. Budou letošní volby znamenat zemětřesení pro tradiční hranice německé politiky?

Kdo zvítězí? Kdo zformuje vládu? Jaká jsou hlavní témata kampaně? Jaká je budoucnost Německa a Evropské unie ve smyslu volebních výsledků? Uspěje Alternativa pro Německo?

J. E. Christoph Israngněmecký velvyslanec v ČR

dr. Detmar Doering, ředitel pro střední Evropu a Baltské státy, Nadace Friedricha Naumanna

dr. Berthold Franke, ředitel institutu pro region střední a východní Evropy, Goethe institut

Moderátorem setkání je prof. Matt Qvortrup, politolog, Centre for Trust, Peace and Social Relations, Coventry University. Setkání se uskuteční 18. září 2017. Pracovním jazykem je angličtina, tlumočení nebude zajištěno.  Pracovní snídaně je výhradně pro zvané hosty.