Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá veřejnou debatu, tentokrát na téma "O vlivu klimatických změn".
Moderuje profesor Miroslav Bárta, člen správní rady Institutu.

Klimatická změna zasahuje v podobě ničivých such a extrémních výkyvů teplot způsobující úhyn úrody a hlad.  V důsledku změn klimatu se některé dnes obydlené části ocitají pod hladinou moře a my můžeme očekávat nové vlny takzvaných klimatických přistěhovalců.  Před lidstvem stojí výzva tento katastrofický scénář odvrátit. 30. 11. v Paříži začala Klimatická konference Spojených národů, kde mají vzniknout nové  právně závazné dohody. Této konference se účastní 150 hlav států, mezi nimi i premiér Sobotka a ministr životního prostředí Brabec.

Podaří se nám změnit kurz a odvrátit katastrofu? Jak bude svět snižovat emise v době levné ropy a uhlí? Shodne se na pravidlech všech 196 zemí OSN? Přiškrtí omezování emisí ekonomicky růst?

Debatu bude moderovat člen správní rady Institutu prof. Miroslav Bárta.

Naše pozvání přijali:

Richard Brabec, ministr životního prostředí ČR

David Storch, Centrum pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR a Katedra ekologie, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

Petr Pokorný, Centrum pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR

Robert Stojanov, Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

Debata se bude konat dne 14. prosince 2015 od 18:00 v Schebekově paláci, Politických vězňů 7, Praha.

Registrujte se zde