Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online dialogu o úloze Evropské unie v době koronavirové a postkoronavirové.

Videozáznam

Koronakrize způsobila celé Evropě hospodářské krvácení, které může předčit velkou depresi 30. let minulého století. Evropané v době řádení koronavirové pandemie zařadili zpátečku a začali spořit. To jenom potvrzuje obavy ekonomů, že zákazníci nepřispěchají na záchranu zmenšujících se ekonomik. Pomoci by měl například ozdravný fond pro evropské ekonomiky, který rozdělí během tří let 500 miliard eur. Výhrady vůči jeho implementaci má například známa evropská šetrná čtyřka - Dánsko, Nizozemsko, Rakousko a Švédsko.

Co bude s EU po krizi? V čem udělala EU v průběhu pandemie zásadní chyby? Není spíše problémem, že neumí marketingově prodat své dosavadní úspěchy? Co bude dělat s poklesem důvěry v evropské instituce? A jak se máme bránit obrovskému hospodářskému propadu?

Naše pozvání k vystoupení exkluzivně přijala:

Věra Jourová, místopředsedkyně, Evropská komise

Diskutujícím moderátorem bude Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost.

Online debata se bude konat dne 18. 6. 2020 v čase 17:00 – 17:45 a sledovat ji můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.