Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Pražským domem v Bruselu Vás zvou na debatu "Opportunities for Europe after Brexit".

Brexit se stává skutečností a bude mít vliv na všechny členské státy EU. Vzhledem k tomu, že EU nemá předchozí zkušenost s odchodem jednoho ze svých členů, existuje několik otázek, na které téměř nikdo nemá 100% odpověď. Politické a ekonomické dopady budou patrné a očekávání všech aktérů jsou obrovské. Stále ještě existuje možnost, že by odchod Velké Británie mohl skončit tvrdým Brexitem nebo Brexitem bez dohody. Všichni doufají, že tento odchod nezmění každodenní život tak radikálně, jak předpovídají někteří odborníci.

Program:

19:00-19:10 Úvodní slovo

Martina Dlabajová, viceprezidentka, Evropské liberální fórum; europoslankyně (ANO/ALDE)

Lucie Čadilová, ředitelka, Zastoupení hl. města Prahy při EU

19:10-21:00 Debata

Potvrzení řečníci:

Dita Charanzová, europoslankyně (ANO/ALDE)

Pavel Svoboda, europoslanec (KDU-ČSL/EPP)

Michael Emerson, výzkumný pracovník, Centre for European Policy Studies

Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost

Moderátorem debaty je Sebastian Vagt, expert na problematiku Velké Británie a Brexitu, Friedrich-Naumann-Foundation for Freedom

 

Pracovním jazykem je angličtina.

Debata se bude konat dne 2. 4. 2019 v čase 19:00-21:00 v Pražském domě, Avenue Palmerston 16, Brusel.

V případě Vašeho zájmu zúčastnit se prosím pište na: praguehouse@praha.eu


 

Událost je organizována Evropským liberálním fórem (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost a kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde byly prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.