Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá debatu na téma Parky ve městě.

Parky jsou neodmyslitelným prvkem každého města, neboť v urbanizovaném prostředí umožňují přímý kontakt s živou přírodou. Důležité jsou i pro komunitu – představují totiž prostor pro konání kulturních, vzdělávacích či sportovních aktivit. Parky tak významně zvyšují kvalitu života ve městě. Nový Metropolitní plán si vytyčuje za cíl zajistit, aby se každý mohl dostat do parku během 15 minut.

Jak toho lze v praxi docílit? Jaký je rozdíl mezi parkem, městskou džunglí a parkem ve volné zástavbě? Praha patří mezi nejzelenější města v Evropě, má ale parků dostatek? Hrozí v Praze necitelné zastavování zelených ploch?

O významu parků ve městech s Vámi budou diskutovat:

Jiří Sádlo, přírodovědec a biolog

Martina Forejtová, zahradní a krajinářská architekta

Radovan Haluzík, sociální antropolog

Štěpán Špoula, krajinářský architekt

Michal Tošovský, spoluautor Přístav 18600

Debatu bude moderovat Osamu Okamura, architekt a programový ředitel reSITE. Debata se uskuteční 12. května 2016 od 17:00 Přístavu 18600, (Rohanský ostrov 33, 186 00 Praha), který se nachází cca 5 minut chůze od zastávky Křižíkova (souřadnice naleznete ZDE).