Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online debaty "Plošné testování a vakcinace. Čeká nás výrazný posun v boji proti Covid-19?"

Videozáznam

České občany čekají v následujících týdnech dvě zásadní události v boji proti koronavirové infekci. Na prosinec chystá vláda plošné testování pro všechny zájemce a na začátek roku očkování prvních nejohroženějších skupin obyvatelstva. Plošné testování na Slovensku ukázalo, že největším úskalím jsou dlouhé fronty lidí čekajících v chladném počasí a nedostatek kvalifikovaného personálu. Velká očekávání jsou spojena se začátkem vakcinace, která odstartuje po schválení registrace u Evropské lékové agentury. Proočkovat je potřeba 60 až 70 % populace, avšak dle průzkumu společnosti STEM/MARK se chce nechat očkovat pouze 36 % lidí.

Lze občany přesvědčit o neškodnosti vakcíny? Můžeme vůbec zcela jasně říct, že je zdraví neškodná? Jsme na plošné testování a očkování dostatečně logisticky připraveni? Jakým způsobem můžeme motivovat občany, aby se plošného testování zúčastnili?

Potvrzení řečníci:

Adam Vojtěch, poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR; člen představenstva, Krajská zdravotní

Milan Kubek, prezident, Česká lékařská komora

Irena Storová, ředitelka, Státní ústav pro kontrolu léčiv

Vojtěch Thon, imunolog a alergolog, RECETOX Masarykova Univerzita

Radek Pileček, analytik, STEM/MARK

Moderátorkou je Šárka Prát, výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost.

Akce se bude konat dne 17. 12. 2020 v čase 16:00–17:00 a bude přenášena živě na Facebooku Institutu pro politiku a společnost.