Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás srdečně zve na pracovní snídani s názvem "Bude mít Brexit pozitivní vliv na ekonomickou situaci v Británii, EU a zejména v České republice?"

Rozhodnutí o odchodu Velké Británie z Evropské unie provází řada kontroverzí a zmatků. Rozhodnutí má ve Spojeném království vliv na kupní sílu libry, akciový trh a příjem na hlavu. Mnoho britských úředníků, spolu s premiérkou Theresou Mayovou, negovalo možnost zvrácení výsledků národního referenda z roku 2016, které vešlo ve známost jako Brexit.

Na jaký popud se Spojené království rozhodlo Evropskou unii opustit? Bude mít Brexit pozitivní vliv na ekonomickou situaci v Británii?

Potvrzení řečnící:

Dita Charanzová, Poslankyně Evropského parlamentu (ANO), místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh (IMCO) a členka Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE).

Nick Archer, Velvyslanec, Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

Moderátorem akce bude Jan Macháček, předseda Správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Pracovní snídaně je pouze pro zvané.