Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá pracovní snídani na téma „Jak Prahu proměnit v udržitelné město připravené na výzvy 21. století?“

Ranní debata o rozvoji Prahy s Petrou Kolínskou, náměstkyní primátorky hl. m. Prahy, a Petrem Hlaváčkem, bývalým ředitelem Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kterou bude moderovat Tomáš Kadeřábek, ředitel Asociace developerů.

V rámci tohoto setkání bude mimo jiné prezentován plán, který přichází se změnou paradigmatu v plánování města a navrací k předsocialistickému způsobu územního plánování tak, aby systém územního plánování reagoval na výzvy 21. století. Podle demografických prognóz bude totiž mít Praha v roce 2050 1,5 mil. obyvatel. Kde ale budou žít a pracovat? A jaký to bude mít vliv na finanční a ekologickou udržitelnost hlavního města?

Setkání proběhne 10. října a je určeno pouze pro zvané.