Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Druhá ze série debat o Praze, městě a urbanismu
Pořádá Institut pro politiku a společnost, IPR a Akademie Věd
Moderuje Jan Macháček

Brání památkáři rozvoji nové architektury v Praze? Nebo je problém jinde? Stává se Praha skanzenem?

V posledních týdnech to v centru Prahy vřelo okolo tzv. „Maršmelounu“ neboli návrhu nového obytného domu v Anežské čtvrti. Každý podobný zásah do prostředí historické Prahy vzbuzuje silné emoce. Není divu: za posledních dvacet let zde najdeme jen minimum projektů, které by byly ukázkou skutečně kvalitní současné architektury.

Co je toho příčinou? Špatná zadání investorů, neschopnost architektů či příliš rigidní památková péče? Anebo leží úskalí stavění v historickém centru někde úplně jinde? Jak by vlastně měla vypadat ideální spolupráce mezi investory, politiky, památkáři a v neposlední řadě obyvateli města.

 

Naše pozvání k diskusi přijali:

Mgr. Jakub Bachtík, jednatel Klubu Za starou Prahu

akad. arch. Vít Máslo, zakladatel a spolumajitel projekční kanceláře CMC Architects

Pavel Jerie, Vedoucí odboru péče o památkový fond Generálního ředitelství NPÚ

Ing. Petr Palička, ředitel českého výsadku společnosti PENTA Investments

 

 

Prosíme, registrujte se zde.