Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na předvolební debatu kandidátů na primátora statutárního města Olomouce, která se uskuteční 31. srpna v Olomouci.

Již 23. a 24. září letošního roku se uskuteční komunální volby. Obyvatelé Olomouce tak budou mít příležitost vystavit politikům pomyslné vysvědčení za jejich práci v uplynulém volebním období a svým rozhodnutím ovlivnit směřování města na další čtyři roky.

U této příležitosti pořádáme předvolební debatu, na které budou mít všichni občané jedinečnou možnost potkat jednotlivé kandidáty na primátora statutárního města Olomouce společně na jednom místě a poslechnout si naživo jejich program a argumenty, proč by zrovna oni měli usednout v čele města. Součástí předvolební debaty bude také možnost pokládat kandidátům své dotazy, a to buď přímo na místě nebo prostřednictvím živého vysílání na YouTube a Facebooku.

Svou účast k dnešnímu dni potvrdili:

  • Otakar Štěpán Bačák (spOLečně)
  • Andrea Hanáčková (STAN + Zelení)
  • Michael Mencl (Olomoučané)
  • Tomáš Pejpek (ProOlomouc a Piráti)
  • Markéta Záleská (SPOLU)
  • Miroslav Žbánek (ANO)

Moderátorkou debaty je Karolína Spurná, politoložka, KPES, UPOL.

Předvolební debata se uskuteční 31. srpna v čase 17:30 – 19:00  v Uměleckém centru Univerzity Palackého, Univerzitní 225/3, Olomouc – místnost Komorní sál.

Z důvodu omezené kapacity je nutné se na debatu předem registrovat prostřednictvím níže uvedeného registračního formuláře.

Výběr zástupců politických subjektů proběhl na základně interního volebního průzkumu IPPS konaného v červenci 2022. Do předvolební debaty byly přizvány subjekty prosazující ideje v souladu s hodnotami IPPS.

Olomouc