Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu a vedoucí českých archeologických projektů v Egyptě a Súdánu se zúčastní ve dnech 1. a 2. 6. Fora OECD v Paříži. V rámci OECD_IdeaFactory věnované tématu ‘New solution spaces: the pre-2060 agenda bude hovořit na téma historie klimatických změn a jejich potenciálních dopadů na budoucí vývoj naší civilizace. 2.6. pak v rámci sekceTalk Together přednese přednášku s názvem Punctuated Equilibria, Long Trends & Short-Term Revolutions in Human History.
Miroslav Bárta je zakladatelem thinktanku Komplexní společnosti, člen Poradního sboru rektora UK v Praze k aktuálním otázkám a problémům dnešního světa a člen správní rady Institutu pro politiku a společnost. Společně s Prof. Martinem Kovářem je autorem a editorem úspěšných publikací zabývajících se vývojem civilizací (Kolaps a Regenerace. Cesty civilizací a kultur a Civilizace a dejiny. Historie světa pohledem dvaceti českých vědců, Praha 2012 a 2014, naklad. Academia).
V minulosti vyučoval na vysokých školách v Berlíně a na University of Pennsylvania. V roce 2014 mu byl udělen W. K. Simpson chair na Americké Univerzitě v Káhiře. Získal řadu ocenění – například od švýcarské Nadace Schiff Giorgini, Amerického Albrightova ústavu v Jeruzalémě, stipendium Fulbrightovy komise, Cenu rektora UK za tvůrčí počín nebo Cenu Bedřich Hrozného.
Více info najdete na http://www.oecd.org/forum/home/.