Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Evropským liberálním fórem Vás zve na pracovní snídani "Půl roku v úřadu amerického prezidenta: jsou Spojené Státy a EU opět silnými partnery?"

Fotogalerie

Joe Biden sliboval užší spolupráci se zahraničními partnery a multilaterální přístup k mezinárodním vztahům. Nová americká administrativa se však primárně potřebuje vypořádat s domácími problémy, které ji doteď brzdily v přístupu k důležitým mezinárodním problémům. Půl roku po Bidenově uvedení do úřadu se ohlédneme za tím, jak se změnily vztahy mezi Evropou a USA či USA a Velkou Británii. Ohodnotíme, jakým směrem se vyvíjí transatlantické partnerství a zda se daří čelit konvenčním i nově vznikajícím hrozbám.

Daří se novému prezidentu plnit své předvolební sliby? Jaká má jeho dosavadní politika vliv na EU a transatlantickou vazbu? Bude Joe Biden schopen čelit narůstajícímu vlivu Číny a hrozbám z Ruska?

Pozvání přijal:

Jan Erik Surotchak, ředitel pro transatlantickou strategii, International Republican Institute,

Tomáš Pojar, viceprezident pro mezinárodní vztahy, bezpečnostní expert, CEVRO Institute; bývalý velvyslanec, Velvyslanectví České republiky v Izraeli

Pracovní snídani moderuje Irena Krcháková z České televize.

Pracovní snídaně bude probíhat 17. 6. 2021 od 8:30 do 9:30. Akce je pouze pro zvané hosty a bude probíhat v anglickém jazyce.

Pracovní snídaně je navazující akcí k mezinárodní konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy.

Organizátorem akce je Evropské liberální fórum (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost. Akce je kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde budou prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.